2. novembril, ootasime Tallinna 32. KK majandussuuna uusi 10. klassi õpilasi Asuküla seltsimajja, et kohtuda noorte ettevõtlikke inimestega, kes tutvustavad Asuküla paikkonna elu- ja ettevõtluskeskkonda, kuhu koolinoored oma ettevõtlusideedega soovivad siseneda.
Selle aastase projekti tulemusena valmivad ettevõtlusideed ja prototüübid Asuküla paikkonnale, mis lähtuvad ja kasutavad kohalikku keskkonna- ja loodusressurssi.
Koroonaviirusest tingitud piiranguid arvestades toimus kohtumine veebi teel.
Esimesed kolm ettekannet tutvustasid Asuküla paikkonna inimesi ja maaelu väärtusi.
Sepaküla külavanem Liisi Truumets jagas oma pere lugu Tallinnast Läänemaale tulemisest ning oma ettevõtlusideed ja liikumist selles suunas, kuidas ühendada loomad ja inimese vaimne tervis, kuidas muuta oma unistused elutööks ning millised on kohapealsed võimalused ettevõtlusega alustamiseks.
Pusku külavanem Svea Stamberg jagas lisaks oma pere Puskusse jõudmise loole mõtteid, millega peaks arvestama külakogukonda ja looduskeskkonda elama asudes või ettevõtlust alustades.
MTÜ „Loov Noor” juht Anu Aljaste-Sitsi oma pere lugu erines eelnevatest selle poolest, et see rääkis kodukülla tagasi tulemisest. Anu on aastaid näidanud üles ettevõtlikkust maal elavatele noortele huvipakkuvate tegevuste leiutamisel ja juhendamisel. Loov Noor Facebooki galerii
Nende huvitavate ettekannete põhjal tuleb õpilastel analüüsida ettevõtluskeskonda, kuhu nad õpilasülesande täitmiseks sisenevad.
Järgmised kolm ettekannet pakkusid inspiratsiooniampse ettevõtluseks.
Neljandat põlve ettevõtjana tegutsev Marge Kõllamägi rääkis ettevõtlusest kui elustiilist, asukohast sõltumata. Ettekandes keskendus ta ettevõtte Green Bite sünniloole ja teekonnale.
Tegemist on kliendikeskse ja keskkonnasäästlikku ettevõttega, mis pakub oma klientidele kõrge toiteväärtusega kvaliteetset putukatoitu – tuleviku supertoitu!
Ettevõtja Veiko Tammissaar tutvustas globaalseid lahendusi pakkuvat ettevõtet ABB AS, kus ta tegeleb IT süsteemidega ning enda loodud ettevõtet Fastrabbit OÜ CEO, kus valmistatakse põnevaid ripptelke.
Ettevõtja Kätlin Rohilaid-Aljaste jagas noortele ettevõtluse alustamiseks tarkusi alates 17 aastase ettevõtja pankroti kogemusest kuni tänaseks hästi tuntud Katta Grüner ehted brändi loomiseni. Katta Grüner koduleht
Noortel on millest mõelda. Jääme huviga ootama nende ettevõtlusideid, mida kindlasti ka teiega jagame. Koostööprojekti „Noored maale” ülevaateid ja noorte ideid saab lugeda ka Haapsalu linna kodulehel, valdkonnas „kogukonnatöö”.
Projekt „Noored maale V“ ettevõtlusideed
30. novembril, 2021.a olid Tallinna 32. KK 10. klassi majandussuuna õpilased valmis esitlema oma ettevõtlusideid, mis kaitsevad Haapsalu linna ja Asuküla paikkonna väärtusi, mis olemas on. Toote loomisel kasutatakse peamiselt kohalikku keskkonna- ja loodusressursse ning ettekannete lõpus sõnastatakse idee väärtus ja heategu maailmale. Selle aasta õpilaste ettevõtlusideedele lisab väärtust noorte endi poolt loodud toodete reklaamvideod. Koolinoortel on valmisolek tulla ja tutvustada maale tulemise motiive Asuküla seltsimajas 24. septembril, 2022.a., mil neljandat korda toimub üle-eestiline külastussündmus „Maal Elamise päev”. Sinnamaani postitame noorte maale tulemise videoklippe fb lehel „Maal Elamise päev Haapsalus ja Lääne-Nigulas“.
Kõrvalolevatel slaidprogrammidel noorte ettevõtlusideed: