Kuulmisalane nõustamine

  • Anname nõu, kui mured kuulmisega
  • Kuulmisaparaatide hooldus
  • Testime teie kuulmise olukorda

Vastuvõtt iga kuu 2. (kell 16:00-18:00) ja 4. (kell 12:00-15:00) nädala neljapäeval (kuulmise testi teeme kuu viimasel vastuvõtul).

Vajalik eelnev registreerimine, tel 506 0712

Nõustamine HAAPSALU elanikele tasuta, kaugemalt tulnuile visiiditasu 5 eurot.

Lisainfo:

Kalle Tõnisma
506 0712

MTÜ Loodusmeel

Kastani 9, Haapsalu
Koduleht

MTÜ Loodusmeel pakub rehabilitatsiooniteenuseid Läänemaal (Meeskond asub ka mujal Eestis). Kogenud rehabilitatsioonimeeskond osutab teenuseid paindlikult, võttes arvesse kliendi vajadusi eesmärgiga toetada kliendi iseseisvat toimetulekut. Loodusmeel MTÜ on tuntud raskesti mõistetava käitumisega tegelemise kogemuse ja loomi kaasavate sekkumiste kasutamise tõttu. 

Info ja teenustele registreerimine: 

Marge Kaljuste – asutuse juht, sotsiaaltöötaja, teenuste koordinaator
info@loodusmeel.ee 
+372 55 598 414

Angela Aljas – sotsiaaltöötaja Haapsalus
angela.aljas@loodusmeel.ee
527 5569

Ohvriabi kriisitelefon

Ohvriabi kriisitelefoni info 

Annab kiiret abi inimestele, kes on langenud süüteo, hooletuse või halva kohtlemise ohvriks või on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku või seksuaalset vägivalda. Teenus on helistajale tasuta ning abi on tagatud ööpäevaringselt. Ohvriabi kriisitelefonile helistaja võib soovi korral jääda anonüümseks. Abi osutatakse eesti, vene ja inglise keeles.

Kontakt:

116 006 
24/7 eesti, vene ja inglise keeles
iga päev 16-20 ukraina keeles

Emotsionaalse toe ja hingehoiu telefon

Emotsionaalse toe ja hingehoiu telefoni info

Hingehoidja on vaikimis- ja konfidentsiaalsuskohustusega teoloogiat õppinud abistaja, kes on saanud väljaõppe aitamaks haigeid, kriisis olevaid või surevaid inimesi. Hingehoidja poole võib pöörduda, kui on mure enda või lähedase haiguse pärast, vajatakse emotsionaalset tuge, esinevad eksistentsiaalsed või spirituaalsed küsimused ning kui tegemist on leina või surija ja tema lähedaste toetamisega.

Kontakt: 

+372 116 123
14-24 eesti, vene ja inglise keeles

Lasteabi telefon

Lasteabi telefoni info

Oodatud on kõik pöördumised, mis on seotud lastega, lapsi puudutavate teemadega või kui on vaja teatada abivajavast lapsest. Pöördujateks võivad olla nii lapsed ise kui ka täiskasvanud – lapsevanemad, sugulased, spetsialistid, naabrid, sõbrad, tuttavad, kõik tähelepanelikud inimesed. Esmalt selgitavad konsultandid välja pöördumise põhjuse ning jagavad nõuannet ja juhiseid, kuidas olukorras toimida. Vajadusel edastatakse informatsioon teistele spetsialistidele, näiteks lastekaitsetöötajatele või ka politseile, et abivajav või hädaohus olev laps saaks abi võimalikult kiiresti ning parimal ja last kaitsval moel.

Kontakt: 

116 111
24/7 eesti, vene ja inglise keeles

Inimkaubanduse ennetamise nõuandeliin

Inimkaubanduse ennetamise nõuandeliini info

Teenuse ülesanne on informeerida inimesi inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise võimalustest, tingimustest, eeskirjadest ja ohtudest välismaal ning aidata ohvreid.

Kontakt: 

+372 660 7320
tööpäevadel eesti, vene ja inglise keeles

MTÜ EESTI SV TUGIGRUPID

Kui Sul on sünge saladus, mis on seotud lapsepõlves kogetud seksuaalse väärkohtlemisega, enam ei pea Sa sellega üksi olema. Sul on võimalus saada abi ja toetust lapsena seksuaalvägivalda kogenute tugigruppides. Grupid kuuluvad mittetulundusühingusse MTÜ EESTI SV TUGIGRUPID.

Tänaseks töötab Eestis 7 tugigruppi, nendest 3 Tallinnas, 2 Tartus, 1 Paides ja 1 Pärnus. Kokku osaleb gruppides tänase seisuga 88 inimest.

Gruppi on teretulnud inimesed vanuses alates 18 a – (ülemist vanusepiiri ei ole), ootame ka seksuaalselt väärkoheldud mehi.

Tugigrupis käimine on tasuta. Grupi kohtumine kestab 2,5 h.

Kohtumised on salastatud ja kõik grupis räägitu jääb nö. gruppi. Samuti on grupis osalemine anonüümne, me ei küsi inimese postiaadressi, töökohta ja isikukoodi.

Tahaksin veel rõhutada, et seksuaalne vägivald ei ole ainult siis, kui on toimunud penetratsioon. Seksuaalne väärkohtlemine on ka katsumine, veebis ahistamine, kui kästakse lapsel vaadata pornot või eneserahuldamist või on tegu mistahes seksuaalse teoga lapse suhtes.

2024 aastal tunnustasid meie tööd ka president ja justiitsminister andes tugigruppide loojale ja juhile vägivalla ennetuse auhinna.

Meie tegevusega saab tutvuda:

Koduleht