Elukestvaks õppeks nimetatakse pidevat eneseharimist ning ühiskonnaga kohandumist, et ennast arendada ja tööturul konkurentsis püsida.

Elukestev õpe hõlmab formaalharidussüsteemi (lasteaed, põhikool, gümnaasium, kutseõppeasutus, kõrgkool) kõrval ka sellest väljaspool pakutavat täiendus– ja ümberõpetmitteformaalset ja informaalset õpet kogu selle mitmekesisuses.

Haapsalus pakuvad enesetäiendamisvõimalust erinevad asutused.

Kutseharidust ning erinevaid koolitusi pakub Haapsalu Kutsehariduskeskus, kõrgharidust saab omandada Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis.

Haapsalu Kutsehariduskeskuses saavad täiskasvanud omandada peale kutseõppe ka üldharidusõpet ehk lõpetamata põhi- ja keskharidust.

Täiskasvanud saavad õppida Haapsalu Rahvaülikoolis ja Haapsalu Kunstikoolis; mitmesugustel kursustel ja sündmustel, mida korraldavad erinevad asutused ja organisatsioonid (nt Lääne Maakonna Keskraamatukogu, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, SA Läänemaa, MTÜ Kodukant Läänemaa, külaseltsid jt).

Läänemaal on toimiv Haridus- ja teadusministeeriumi ning ETKA Andrase poolt koordineeritud täiskasvanuhariduse võrgustik.

Lääne maakonna täiskasvanuhariduse koordinaator on:
Annika Armipaik-Nukki
5330 0624
annika.nukki@hkhk.edu.ee

Jälgi reklaami sotsiaalmeedias (nt Facebookis Haapsalu&Läänemaa grupp)!

Täiskasvanuharidus on suunatud täiskasvanud õppijale, kelle põhitegevuseks pole õppimine, vaid kes õpib töö, pere või muu tegevuse kõrvalt.

Tasemeharidus: Põhihariduse, üldkeskhariduse ja kutsehariduse omandamine riigi- või munitsipaalkutseõppeasutuses on kõigile soovijatele õppemaksuta.

Täiendkoolitus: Täienduskoolituse kursuste eest maksavad õppija või õppija tööandja ise. Erandiks on Euroopa Liidu tõukefondidest rahastatud koolitused, mis on võrreldes teiste turul pakutavate koolitustega odavamad või koguni tasuta.

Tööväliseks enesetäiendamiseks mõeldud täienduskoolitused:

Kasutatud allikad: